Stránky věnované pravidelným výstavám psů

V sobotu 13.5.2017 v prostorách sportovně rekreačního areálu v Hlučíně proběhla 22. Slezská výstava psů. Výstavy se zúčastnilo 699 psů nejrůznějších plemen.
Součástí krajské výstavy byla celá řada klubových a speciálních výstav. Již tradičně se jednalo o KV klubu málopočetných dogovitých plemen, KV klubu Lhasa Apso,  KV klubu Airedale Teriérů a speciální výstavu plemene Čau Čau. Hojnou účast dále podpořily kluby:  Klub chovatelů kníračů, Klub teriérů a Moravskoslezský bulldog-mops klub.

Na výstavě posuzovalo celkem 10 rozhodčích. Vedle hlavní rozhodčí Olgy Dolejšové (CZ) dále posuzovali: Vladimíra Tichá (CZ), Gabriela Štursová (CZ), Šárka Dreslerová (CZ), Staf Van den Bosch (B), Gregorz Weron (PL), Erdös László (HU) , Andraš Polgar (SRB), Waldemar Mrowiec (PL) a Anna Rogowska (PL).
Na výstavu dorazilo zhruba 520 vystavovatelů a to nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Polska a Belgie.

Kompletní výsledky 22. Slezské výstavy : Vysledky2017

Pořadí závěrečných soutěží:

V soutěži mladý vystavovatel sk. I je pořadí vítězů následující:

  1. Leonberger – Kristýna Sosíková
  2. Australský ovčák – Lucie Bystroňová
  3. Vendéeský hrubosrstý baset – Iva Nedavašková
  4. Americký kokršpaněl – Aneta Daňhelková
  5. Sheltie – Kevin Horák

 

 
V soutěži mladý vystavovatel sk. II je pořadí vítězů následující:

  1. Shih-tzu – Klára Sněhotová
  2. Gordonsetr – Aneta Nedavašková
  3. Border kolie – Johana Kučerová
  4. Bernský salašnický pes – Bára Kneblová
  5. Komodor – Adéla Mikolášová

 

 
V soutěži nejlepší pár je pořadí vítězů následující:

  1. Australský ovčák – Horáková Anna
  2. ISCWT – Mgr. Šubertová Petra
  3. Bišonek – Benešová Marcela
  4. Maltézský psík – Dryšlová Martina
  5. Švýcarský honič – Bernský honič – Herianová Ivana

 

 
V kategorii nejlepší štěně je pořadí vítězů následující:

  1. Miniaturní bulteriér – Kučerová Ivana (518)
  2. Americký kokršpaněl – Mgr. Petrová Andrea (19)
  3. Čau čau – Hrabčáková Blažena (189)
  4. Border terier – Michajlová Marika (123)
  5. ISCWT – Mgr. Šubertová Petra (326)

 

 
Kategorie nejlepší dorostenec:

  1. Americká akita – Panýrek Patrik (15)
  2. Australský ovčák – Horáková Anna (56)
  3. Bišonek – Benešová Marcela (96)
  4. Neapolský mastin – Šmídová Soňa (541)
  5. Knírač malý černostříbřitý – Kratochvílová Kateřina (401)
 
Kategorie nejlepší veterán:

  1. Airedale terier – Foltová Jana (4)
  2. Kavalír King Charles španěl – Grzesik Bożena (88)
  3. Papillon – Blahutová Marcela (566)
  4. Knírač střední pepř a sůl – Pokorná Kamila (443)
  5. Knírač velký černý – Madecká Jana (463)
 
Kategorie nejlepší mladý pes:

  1. Skotský terier – Firlová Kateřina (619)
  2. West Highland White Terrier – Ing. Švecová Eva (689)
  3. Papillon – Živníčková Hedvika (564)
  4. Labradorský retrívr – Fialová Martina (477)
  5. Leonberger – Stafinska Nikola (495)
 
Kategorie nejlepší mladá fena:

  1. Pudl střední hnědý – Hrubá Petra (580)
  2. Knírač malý černý – Rodinová Dagmar (413)
  3. Anglický kokršpaněl – Pazourková Lenka (39)
  4. Československý vlčák – Tašlová Johana (207)
  5. Bavorský barvář – Hofferek Jan (66)
 
Kategorie nejlepší pes:

  1. Knírač velký černý – Volná Darina (455)
  2. Novofundlandský pes – Laschová Petra (559)
  3. Bígl – Gijsemans Annie (84)
  4. Maltézský psík – Dryšlová Martina (512)
  5. Barzoj – Vlčková Petra (62)
 
Kategorie nejlepší fena:

  1. Skye terier – Firlová Pavla (623)
  2. Lhasa Apso – Kmentová Andrea (510)
  3. Knírač velký černý – Boháčová Kateřina (462)
  4. Mops  – Panýrek Patrik (533)
  5. Airedale terier – Králová Iva (6)
Vítěz 22. Slezské výstavy:

  • Airedale terier – Foltová Jana (4)
 

Report z výstavy 2016
Report z výstavy 2015
Report z výstavy 2014
Report z výstavy 2013