Stránky věnované pravidelným výstavám psů

V sobotu 12.5.2018 v prostorách sportovně rekreačního areálu v Hlučíně proběhla 23. Slezská výstava psů. Na tuto krajskou výstavu bylo přihlášeno 444 psů nejrůznějších plemen, kteří byli rozdělení do šesti výstavních kruhů.
Součástí krajské výstavy všech plemen psů (mimo N.O.) bylo několik klubových výstav. Již tradičně se jednalo o KV klubu málopočetných dogovitých plemen, KV klubu Lhasa Apso,  KV klubu Airedale Teriérů a klubovou výstavu plemene Čau Čau. 

Na výstavě posuzovalo celkem 6 rozhodčích. Vedle hlavního rozhodčího Petra Řehánka (CZ) dále posuzovali: Ladislav Frnčo (CZ), Lenka Frnčová (CZ), Ing. Alena Košťálová (CZ), Anna Kochan (PL) a Anna Dzidt (PL).
Na výstavu dorazilo zhruba 340 vystavovatelů a to nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Polska, Belgie či Holandska.

Všem účastníkům a sponzorům letošní výstavy děkujeme a těšíme se na příští ročník Slezské výstavy psů.

Detailní informace o přihlášených psech naleznete ve výstavním katalogu.

Výsledky závěrečných soutěží:

V soutěži mladý vystavovatel sk. I je pořadí vítězů následující:

  1. Stonišová Tereza – Pudl velký bílý
  2. Bystroňová Lucie – Stafordšírksý bullteriér
  3. Pfleigrová Laura – Australský ovčák

 

 
V soutěži mladý vystavovatel sk. II je pořadí vítězů následující:

  1. Macečková Kamila – Pudl velký fawn
  2. Nedavašková Iva – Gordonsetr
  3. Hrbáčová Marie Magdaléna – Čínský chocholatý pes

 

 
V soutěži nejlepší pár je pořadí vítězů následující:

  1. Bišonek – Benešová Marcela
  2. Bernský honič – Herianová Ivana
  3. Shih-tzu – Šedinová Jitka

 

 
V kategorii nejlepší štěně je pořadí vítězů následující:

  1. Tibetská doga – Ditrich Pauchová Hana (161)
  2. Lhasa Apso – Vašková Eliška (358)
  3. Kavalír king charles španěl – Szrajber Richard (347)

 

 
Kategorie nejlepší dorostenec:

  1. Leonberger – Chroboczek Bianka (127)
  2. Neapolský mastin – Smidova Sonja (129)
  3. Pomeranian – Kalužová Adéla (243)
 
Kategorie nejlepší veterán:

  1. Pudl velký černý – Obhlídalová Monika (381)
  2. Airedale terier – Králová Iva (174)
  3. Kavalír king charles španěl  – Weiss Anna (352)
 
Kategorie nejlepší mladý pes:

  1. Americký kokršpaněl  – Petrová Andrea (265)
  2. Gordonsetr – Židková Kateřina (256)
  3. Chow chow – Lipus Marian (224)
 
Kategorie nejlepší mladá fena:

  1. Novofundlandský pes – Holleschovi Gabriela + Alfred (137)
  2. Bišonek – Skřečková Jana (299)
  3. Československý vlčák – Ditrich Pauchová Hana (28)
 
Nejlepší pes skupiny FCI 1:

  1. Border kolie – Fiserova Veronika (24)
  2. Belgický ovčák Tervueren – rodina Kazměrčíková (16)
  3. Flanderský bouvier – Adámková Šárka (33)
 
Nejlepší pes skupiny FCI 2:

  1. Neapolský mastin – Smidova Sonja (130)
  2. Novofundlandský pes – Holleschovi Gabriela + Alfred (134)
  3. Bordeauxská doga – Toonen Wim (65)
Nejlepší pes skupiny FCI 3:

  1. Airedale terier – Foltová Jana (173)
  2. Airedale terier – Socha Michael (176)
  3. Yorkšírský terier – Foltová Tereza (208)
Nejlepší pes skupiny FCI 4:

  1. Jezevčík standard hladkosrstý – Kretek Michael (213)
  2. Jezevčík trpasličí drsnosrstý – Tomšová Alena (214)
  3. Jezevčík králičí hladkosrstý – Vašutová Lenka (209)
Nejlepší pes skupiny FCI 5:

  1. Chow chow – Śleziak Anna (238)
  2. Eurasier – Navrátilová Dagmar (218)
Nejlepší pes skupiny FCI 6:

  1. Švýcarský honič Bernský honič – Herianová Ivana (253)
  2. Švýcarský honič Bernský honič – Herianová Ivana (254)
  3. Velký modrý gaskoňský honič – Šateková Jana (255)
Nejlepší pes skupiny FCI 7:

  1. Gordonsetr – Nedavašková Zuzana (257)
Nejlepší pes skupiny FCI 8:

  1. Welššpringršpaněl – Horová Eva (291)
  2. Flat Coated Retriever – Šimoníková Andrea (272)
  3. Anglický kokršpaněl  – Jura Daniel (268)
Nejlepší pes skupiny FCI 9:

  1. Papillon  – Kindlová Jana (371)
  2. Bišonek – Benešová Marcela (300)
  3. Pudl trpasličí černý – Broskevičová Martina (389)
Nejlepší pes skupiny FCI 10:

  1. Irský vlkodav – Polášek David (419)
  2. Afgánský chrt – Kalocsaiová Aneta (408)
  3. Barzoj – Vlčková Petra (412)
Nejlepší pes non FCI:

  1. Americký bezsrstý terier – Tvardková Lucie
  2. Chodský pes – Švábek Martin (434)
  3. Kontinentální buldok – Pospíšilová Kateřina (438)
Vítěz 23. Slezské výstavy:

  • Neapolský mastin – Smidova Sonja (130)
 

Report z výstavy 2017
Report z výstavy 2016
Report z výstavy 2015
Report z výstavy 2014
Report z výstavy 2013