Stránky věnované pravidelným výstavám psů

V sobotu 11. 5. 2019 v prostorách sportovně rekreačního areálu v Hlučíně proběhla 24. Slezská výstava psů. Na tuto krajskou výstavu bylo přihlášeno 581 psů nejrůznějších plemen, kteří byli rozdělení do sedmi výstavních kruhů.
Součástí krajské výstavy všech plemen psů (mimo N.O.) bylo několik klubových výstav. Již tradičně se jednalo o KV klubu málopočetných dogovitých plemen, KV klubu Lhasa Apso,  KV klubu Airedale Teriérů,  KV plemene Čau Čau a speciální výstavu Moravskoslezského bulldog-mops klubu.

Na výstavě posuzovalo celkem 7 rozhodčích. Vedle hlavní rozhodčí Olgy Dolejšové (CZ) dále posuzovali: Dragan Babic (SRB), Milan Bíroš (SK), Dušan Kuriš (SK), Ing. Jaroslav Matyáš (SK), Agnieszka Nowak-Patyniak (PL) a Petr Řehánek (CZ).

Detailní informace o přihlášených psech naleznete ve výstavním katalogu.
Kompletní výsledky všech posouzených psů jsou k dispozici zde:  Výsledky_2019

Výsledky závěrečných soutěží:

V soutěži mladý vystavovatel sk. I je pořadí vítězů následující:       

  1. Bystroňová Lucie – Stafordširský bulteriér
  2. Gaidová Klaudie – Americký bezsrstý teriér
  3. Szrajberová Eva – Kavalír King Charles španěl

 

 
V soutěži mladý vystavovatel sk. II je pořadí vítězů následující:        

  1. Nedavašková Iva – Gordonsetr
  2. Pospíšková Tereza – Kooikerhondje
  3. Malohlavová Kristýna – Australský ovčák

 

 
V soutěži nejlepší pár je pořadí vítězů následující:        

  1. Basenji – Zapala Joanna
  2. Irish Soft Coated Wheaten Terrier – Šubertová Petra
  3. Anglický buldok – Nováková Lucie

 

 
V kategorii nejlepší štěně je pořadí vítězů následující:        

  1. Bernský salašnický pes – Solanská Zlatuše (97)
  2. Rotvajler – Lyčková Pavla (167)
  3. Stafordširský bulteriér – Vidlák Petr (252)

 

 
Kategorie nejlepší dorostenec:       

  1. Francouzský buldoček – Sedláčková Iveta (406)
  2. Faraónský pes – rodina Kazměrčíkova (280)
  3. Československý vlčák – Čechová Eva (40)
 
Kategorie nejlepší veterán:       

  1. Pudl velký černý – Klobasová Andrea (521)
  2. Mops – Panýrek Patrik (490)
  3. Argentinská doga – Lukszová Lenka (96)
 
Kategorie nejlepší mladý pes:       

  1. Španělský mastin – Richterová Romana (181)
  2. Rhodéský ridgeback – Follnerová Ilona (321)
  3. Bišonek – Tioková Miroslava (382)
 
Kategorie nejlepší mladá fena:       

  1. Jezevčík standard drsnosrstý – Kretek Michael (268)
  2. Bullmastif – Szaniszló Attila (122)
  3. Španělský mastin – Járová Iva (182)
 
Nejlepší pes skupiny FCI 1:       

  1. Flanderský bouvier – Adámková Šárka (49)
  2. Beauceron – Mičulková Kateřina (15)
  3. Chodský pes – Krpcová Kateřina (568)
 
Nejlepší pes skupiny FCI 2:        

  1. Anglický buldok – Nováková Lucie (78)
  2.  Knírač malý černostříbřitý – Halířová Martina (150)
  3. Neapolský mastin – Smidova Sonja (157)
Nejlepší pes skupiny FCI 3:        

  1. Airedale terier – Králová Iva (210)
  2. Yorkšírský terier – Ingrid Dedková (260)
  3. Irish Soft Coated Wheaten Terrier – Šubertová Petra (238)
Nejlepší pes skupiny FCI 4:        

  1. Jezevčík králičí hladkosrstý – Vašutová Lenka (267)
  2. Jezevčík trpasličí hladkosrstý – Malura Zdeněk (271)
  3. Jezevčík standard drsnosrstý – Průcha Václav (269)
Nejlepší pes skupiny FCI 5:        

  1. Chow chow – Kubalík Jaromír (283)
  2. Pomeranian – Dedková Ingrid (302)
  3. Samojed – Hrbáčová Renáta (308)
Nejlepší pes skupiny FCI 6:        

  1. Rhodéský ridgeback – Budzel Marián (322)
  2. Malý modrý gaskoňský honič – Zlámalová Kamila (317)
  3. Dalmatin – Machačová Ludmila (315)
Nejlepší pes skupiny FCI 7:        

  1. Gordonsetr – Nedavašková Zuzana (330)
  2. Gordonsetr – Židková Kateřina (329)
  3. Výmarský ohař krátkosrstý – Znojil Veronika (341)
Nejlepší pes skupiny FCI 8:        

  1.  Americký kokršpaněl – Petrová Andrea (344)
  2. Kooikerhondje – Pospíšková Jana (360)
  3. Anglický kokršpaněl – Žigová Veronika (352)
Nejlepší pes skupiny FCI 9:        

  1. Francouzský buldoček – Kreplová Jana (434)
  2. Bišonek – Benešová Marcela (384)
  3. Lhasa Apso – Vašková Eliška (480)
Nejlepší pes skupiny FCI 10:       

  1. Saluki – Michaliková Adriana (551)
  2. Irský vlkodav – Jurečková Anna (539)
  3. Whippet – Žáková Barbora (553)
Nejlepší pes non FCI:        

  1. Americký bezsrstý terier – Gaidová Radana (561)
Vítěz 23. Slezské výstavy:         

  • Francouzský buldoček – Kreplová Jana (434)
 

Report z výstavy 2018
Report z výstavy 2017
Report z výstavy 2016
Report z výstavy 2015
Report z výstavy 2014
Report z výstavy 2013